Lang
polskiJęzyk

O systemie wentylacji połaciowej

Kiedy budujesz dom, jedną z najważniejszych rzeczy o jaką powinieneś zadbać podczas budowy jest DACH i jego wentylacja.

To DACH będzie przez lata chronił Cię przed zimnem, ciepłem, deszczem, pogodą i niepogodą.

Jego prawidłowe wykonanie ma szczególne znaczenie również przy doborze ekipy dekarskiej. Większość dekarzy od lat pracujących przy dachach doskonale zna tajniki sztuki dekarskiej i wie jak należycie wykonać dach na Twojej inwestycji oraz zapewnić skuteczną wentylację.

Zawsze należy pamiętać o wentylacji pod pokryciem. To prosty sukces na poprawnie wykonany dach. To również zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Dlatego oferujemy Ci system wentylacji do blachodachówki.

Dlaczego

Dlaczego na dachach z pokryciem dachówkowym jest prawie zawsze stosowana dachówka wentylacyjna?

Od dawna wiadomo iż dachówki wentylacyjne są bardzo potrzebne na dachu gdyż zapewniają należyty przewiew i wentylację pomiędzy izolacją a prawowitym pokryciem z dachówki. Para wodna jeśli nie ma zbyt wystarczającej szczeliny do jej odprowadzenia będzie osiadała w izolacji, w drewnie, a następnie finalnie doprowadzi do zniszczenia pokrycia dachowego poprzez zawiązanie się grzyba na więźbie dachowej a następnie przenikanie do poddasza poprzez izolację co jest bardzo groźne dla Twojego zdrowia i prowadzi do ciężkich schorzeń po nowotwory włącznie. Dlatego tak ważnym są kratki wentylacyjne które pełnią istotną rolę w procesie wentylacji dachu.

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego na dachach pokrytych blachodachówką nie ma takich odpowiedników dachówek wentylacyjnych?

Do dziś blacho dachówki nie posiadały pewnego, trwałego systemu wentylacyjnego który pełnił by rolę zbliżoną do dachówki wentylacyjnej.

Do dziś — bo właśnie teraz zaczyna się historia produktu który godnie i pełnowartościowo jest w stanie zapewnić na dachu z blachodachówki taką samą wentylację jaką posiadają dachy dachówkowe.

Dlaczego

Dziś zaczyna się historia systemu wentylacji połaciowej który zapewni na Twoim dachu pełnię wentylacji, takiej jaką potrzebujesz.

Obecnie trwają badania nad Systemem wentylacji połaciowej - jedynym systemem wentylacji połaciowej z zewnętrzną powłoką wykonaną z blachy w kolorze blachodachówki, który będzie objęty taką samą gwarancją jak Twój DACH. Bez obaw o niedoskonałości i niską trwałość powłok z tworzyw ujawniające się w konkurencyjnych produktach - System wentylacji połaciowej to idealna funkcjonalność na Twoim dachu!

System wentylacji połaciowej to system na każdą kieszeń, system który sprawi że Twój dach będzie pracował tak jak tego oczekujesz.

Zimą dach będzie izolował przed zimnem a latem przed ciepłem. Czy wiesz że temperatura na dachu latem pod pokryciem z metalu dochodzi do 115°C ?

Tylko dodatkowa wentylacja na dachu jest w stanie zapewnić pod blachodachówką odpowiedni przewiew i schłodzić nagrzaną izolację aby nad ranem nie doprowadzić do nadmiernego skroplenia pary wodnej (pukt rosy). Zawilgocona izolacja to wyższe rachunki za ogrzewanie zimą, cieplejsze poddasza latem — to są następstwa niewystarczającej wentylacji na dachu.

Zmień to — już niebawem na rynku pojawi się skuteczny i prosty w montażu produkt, który spełni Twe oczekiwania.

zobacz jak działa system wentylacji połaciowej